Gorączka u dzieci

Słoneczko odeszło na dobre. Jest jesień, a zaraz będzie zima.
Pogoda jest jaka jest.. To sprzyja niestety częstym chorobą u dzieci i niemowląt, kaszel, katar oraz gorączką.
O ile z katarem i kaszel radzimy sobie sprawnie, gorączka to problem innej rangi.
Karola nie choruje, nie gorączkuje.
Laura gorączkuje. Często i bez objawów innych chorób. Tak po prostu. Gorączka pojawia się z reguły wieczorem i znika po 2-3 dniach. Często sięga powyżej 39,5 st.
Taka Jej uroda, że gorączkuje wysoko.
Staram się wtedy znaleźć przyczynę tej gorączki. Nie jest to proste, gdyż zdarza się, że gorączce nie towarzyszy żaden inny objaw.
Zawsze przyczynę zwalam na wahania pogodowe, wiadomo – raz ciepło, raz zimno, wystarczy lekkie przewianie lub przegrzanie. Bo tak naprawdę nigdy nie wiadomo jak ubrać siebie, a co dopiero małe dziecko.
Druga sprawa to wirusy, które ciągle krążą w powietrzu. Niestety takie mamy czasy, że nie wszyscy ludzie dbają o swoje zdrowie i często zdarza się, że chorzy normalnie funkcjonują, uczęszczają do szkół, pracy oraz posyłają swoje nie do końca zdrowe dzieci do przedszkoli.
Nie raz widziałam, jak dzieci przyprowadzane są do placówki z gorączką, kaszlem i katarem po brodę. Wiadomo, wystarczy kichnąć na zdrowe dziecko i choroba gotowa.

pobrane(zdjęcie pobrane z google)

Czasami zdarza się również, że mimo gorączki, nasza pociecha zachowuje się normalnie. Ma apatyt, nie grymasi, jest żywe i nic nie wskazuje na chorobę, znaczy to, iż nie mamy tak naprawdę czym się martwić.

Najlepszymi sposobami na zbicie gorączki u niemowląt i małych dzieci są domowe sposoby takie jak podawanie dużej ilości płynów, lekka odzież, chłodna ale nie zimna kąpiel, w ostateczności można podać środek odpowiedni do wieku na zbicie gorączki. W żadnym wypadku nie należy panikować.

Jednak gdy gorączka utrzymuje się bardzo długo i domowe sposoby nie poskutkowały, należy udać się do lekarza, ponieważ przyczyna może leżeć gdzieś indziej :)

06. Kwiecień 2016 by Mama Laurki
Categories: Inne | 6 comments

Comments (6)

  1. oj, temat aktualnie na czasie- właśnie idę z Małą do lekarza, bo gorączka trwa już zbyt długo…

  2. u nas zwykle 39 stopni, a schlodzenie wilgotnym recznikiem konczy sie jeszcze wiekszym wrzaskiem a wrzask to jeszcze wyzsza temp

  3. No tak, u nas dziś właśnie gorączka, chyba coś z tych wirusów, bo wczoraj był tylko katar i siedzenie w domu.

  4. Zawsze na początku zbijałam goraczkę chłodna kapielą,dopiero gdy to nie pomagało siegałam po leki

  5. dokładnie, najlepiej zacząć domowymi sposobami

  6. Oj, junior kiedy był maleńki zafundował mi dwie noce z gorączką prawie 40 stopni. Było sporo strachu…

Leave a Reply

Required fields are marked *